;
نکات پخت مربای گل و راز خوشمزگی مربای گل خوشمزه و خانگی - چلوگوشت
نکات پخت تاس کباب و راز و رمز خوشمزه شدن تاس کباب

نکات پخت تاس کباب و راز و رمز خوشمزه شدن تاس کباب

نکات پخت تاس کباب تاس کباب یک غذای سنتی و پرطرفدار در ایران است. در زیر نکاتی را برای پخت بهتر تاس کباب ذکر می کنیم: برای پخت تاس کباب، بهتر است …

نکات پخت کلوچه خرمایی و راز خوشمزگی کلوچه خرمایی خوشمزه و خانگی

نکات پخت کلوچه خرمایی و راز خوشمزگی کلوچه خرمایی خوشمزه و خانگی

نکات پخت کلوچه خرمایی نکات پخت کلوچه خرمایی و راز خوشمزگی کلوچه خرمایی خوشمزه و خانگی در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد. کلوچه خرمایی، یک میان …

نکات پخت آبگوشت نعنا جعفری و راز خوشمزگی آبگوشت نعنا جعفری

نکات پخت آبگوشت نعنا جعفری و راز خوشمزگی آبگوشت نعنا جعفری

نکات پخت آبگوشت نعنا جعفری نکات پخت آبگوشت نعنا جعفری و راز خوشمزگی آبگوشت نعنا جعفری در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد. آبگوشت نعنا جعفری، یکی …

نکات پخت مربای گل

فیلم تهیه مربای گل محمدی خشک طرز تهیه مربای گل محمدی خشک فوت و فن مربای گل محمدی خشک طرز تهیه مربای گل محمدی تازه تبریز طرز تهیه مربای گل محمدی ساناز سانیا مربای گل سرخ اردبیل مربای گل محمدی خشک خانم گلاور طرز تهیه مربای گل محمدی آشپزخانه کوچک من

نکات پخت مربای گل و راز خوشمزگی مربای گل خوشمزه و خانگی در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد.

مربای گل محمدی یا گل‌سرخ یکی از خوراکی‌های خوش عطر است که از گل‌های تازه یا خشک به دست می‌آید. این مربا لذیذ، اغلب با استفاده از گل‌های محمدی از نقاط مختلف کشور تولید می‌شود. به عنوان نمونه، گل‌های مناطق آذربایجان و شهرهای مختلف آن به عنوان بهترین نوع گل‌سرخ برای تهیه این مربا شناخته می‌شوند، زیرا این گل‌ها دارای رگ تلخی نیستند و نیازی به جوشاندن ندارند.

برای تهیه مربای گل‌سرخ، دقت در اطلاعات جزئیات بسیاری لازم است که در این دستورالعمل آن‌ها را به دقت توضیح داده‌ایم. بنابراین، توصیه می‌شود ابتدا دستورالعمل را با تمام نکات و توضیحات آن مطالعه کرده و سپس به تهیه مربا بپردازید. همچنین، برای تنوع در این مربا، می‌توانید از مغزهای مختلف مانند گردو یا پسته نیز استفاده کنید.”

مواد لازم برای پخت مربای گل

گلبرگ گل محمدی دو پیمانه فشرده

شکر سفید معمولی شش لیوان

آب سه پیمانه

جوهر لیمو یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

آموزش پخت مربای گل

مربای گل محمدی یک صبحانه سرشار از انرژی و لذیذ است که به بدن شما انرژی لازم برای شروع یک روز پرکار یا درسی را می‌دهد. تهیه مربای گل محمدی، مانند دستورهای دیگر ما، دستوری ساده و لذیذ است. برای شروع، آب را در یک قابلمه قرار دهید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. سپس یک چهارم قاشق چای‌خوری جوهر لیمو را به آب اضافه کنید و همچنین شکر را به آب بیفزایید. مخلوط را بجوشانید و سپس حرارت را کاهش دهید تا شکر به‌طور کامل حل شود و به قوام برسد.

وقتی شیره داخل قابلمه به قوام مطلوب شما برسد، گلبرگ‌های خرد شده را به تابه اضافه کنید و روی حرارت کم به آرامی تفت دهید تا حجم آنها کاهش یابد. سپس یک لیوان آب جوش را به تابه اضافه کنید و حدود بیست دقیقه صبر کنید تا گلبرگ‌ها داخل تابه حفظ شوند. در این مرحله حتماً تابه را بپوشانید. اگر رنگ گلبرگ‌ها تغییر کرد، نگران نباشید زیرا هنگام اضافه شدن به شیره، رنگ آنها به حالت اصلی بازمی‌گردد.

وقتی شیره به قوام مطلوب رسید، گلبرگ‌ها را به شیره اضافه کرده و حدود شش دقیقه صبر کنید تا روی حرارت بمانند. در این مرحله زمان را نیز برای جلوگیری از تلخی مربا بگیرید. پس از شش دقیقه، حرارت را خاموش کنید و یک دمکنی را روی در قابلمه قرار دهید و در قابلمه را بگذارید. ظرف حاوی آب یخ را پر کنید و قابلمه مربا را داخل این ظرف قرار دهید تا گلبرگ‌ها شوک بخورند و رنگ بیشتری پیدا کنند. پس از خنک شدن، مربا را در یک ظرف شیشه‌ای ریخته و در یخچال نگه دارید.”

فوت و فن مربای گل

تلاش کنید به جای جوهر لیمو از آبلیمو استفاده نکنید، زیرا آبلیمو علاوه بر جلوگیری از شکرک زدن مربا، به آن رنگ زیبایی می‌بخشد.

تلخ شدن مربا به دو عامل بستگی دارد: اولاً اینکه خود گلبرگ‌ها تلخ باشند و دوماً اینکه بگذارید گلبرگ‌ها زیاد روی حرارت جوش بخورند.

از گلبرگ‌های مناطق خشک و کویری برای تهیه این مربا استفاده نکنید، زیرا این گلبرگ‌ها تلخ هستند و نیاز به چندین بار جوشاندن دارند تا تلخی آنها کم شود. این موضوع ممکن است باعث از بین رفتن مزه مربا شود.

استفاده از دمکنی باعث می‌شود عطر مربا حفظ شود و از عرق کردن و ریختن آب داخل مربا جلوگیری می‌کند.

استفاده از شوک حرارتی و قرار دادن مربا در آب یخ باعث می‌شود رنگ مربای شما تیره نشده و زیباتر شود و رنگ گلبرگ‌ها به خوبی بیرون آمده و مربا را تزیین کند.

می‌توانید برای افزودن شکوفه به مربا از گلبرگ‌های کامل یا خرد شده استفاده کنید. اگر از گلبرگ‌های کامل استفاده می‌کنید، سر سفید آنها را با قیچی بچینید. و اگر می‌خواهید از گلبرگ‌های خرد شده استفاده کنید، قسمت صورتی گلبرگ‌ها را با قیچی خرد کنید. اما به خاطر داشته باشید که گلبرگ‌های درشت‌تر بیشتر زیر دندان حس می‌شوند.”

آخرین بروز رسانی در : شنبه 11 آذر 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چلوگوشت و لینک مستقیم بلا مانع است.