;
نکات پخت آش شله قلمکار و راز خوشمزگی آش شله قلمکار خوشمزه و خانگی - چلوگوشت
نکات بورک گوشت و راز خوشمزگی بورک گوشت خوشمزه و خانگی

نکات بورک گوشت و راز خوشمزگی بورک گوشت خوشمزه و خانگی

نکات بورک گوشت نکات بورک گوشت و راز خوشمزگی بورک گوشت خوشمزه و خانگی در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد. شاید شما هم بارها نام بورک …

نکات پخت کلوچه و راز خوشمزگی کلوچه خوشمزه و خانگی درجه یک

نکات پخت کلوچه و راز خوشمزگی کلوچه خوشمزه و خانگی درجه یک

نکات پخت کلوچه نکات پخت کلوچه و راز خوشمزگی کلوچه خوشمزه و خانگی درجه یک در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد. کلوچه یک نوع نان شیرینی …

نکات پخت کیک در توستر و زمان پخت کیک در توستر به صورت حرفه ای

نکات پخت کیک در توستر و زمان پخت کیک در توستر به صورت حرفه ای

نکات پخت کیک در توستر نکات پخت کیک در توستر و زمان پخت کیک در توستر به صورت حرفه ای در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد. …

نکات پخت آش شله قلمکار

کش آمدن آش شله قلمکار طرز تهیه آش شله قلمکار برای 10 نفر آش شله قلمکار رستورانی آش شله قلمکار اصل طرز تهیه آش شله قلمکار برای 6 نفر طرز تهیه آش شله قلمکار برای ۴ نفر طرز تهیه آش شله قلمکار نیکوصفت طرز تهیه آش شله قلمکار اصفهانی

نکات پخت آش شله قلمکار و راز خوشمزگی آش شله قلمکار خوشمزه و خانگی در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد.

آش شله قلمکار، یکی از غذاهای مشهور و لذیذ در فرهنگ غذایی ایران است که با استفاده از ترکیبات مختلفی از حبوبات و گوشت تهیه می‌شود. این غذا برای اولین بار توسط دستور ناصرالدین شاه پخته شد و با مراسمات و تشریفات ویژه‌ای همراه بود. در هر منطقه ایران، ممکن است نوع حبوبات و گوشتی که در آش شله قلمکار استفاده می‌شود، متفاوت باشد. همچنین، در دستور پخت آش، ممکن است از نوع خاصی از روغن استفاده شود.

با توجه به استفاده از حبوبات و گوشت، آش شله قلمکار منبع عالیی از پروتئین است و برای افرادی که کمبود آهن دارند یا کودکان در دوران رشد قرار دارند، بسیار مفید است. به دلیل محبوبیت بالای آن در سراسر ایران، آش شله قلمکار به طور فراگیر در خانه‌های ایرانیان پخته می‌شود.

نکات پخت آش شله قلمکار

اگر اسفناج در دسترس نباشد، می‌توانید برای تهیه آش شله قلمکار از برگ چغندر استفاده کنید. همچنین، برای بهبود طعم آش، توصیه می‌شود از گوشت بدون استخوان استفاده کنید. اگر از گوشت با استخوان استفاده می‌کنید، باید استخوان‌ها را جدا کرده و آن را بکوبید. سپس قلم را از استخوان جدا کرده و به آش اضافه کنید تا مزه‌ی آن بهتر شود. برای افزایش خوشمزگی آش شله قلمکار، می‌توانید از مقدار بیشتری پیاز داغ استفاده کنید. در پایان، برای بهبود طعم و عطر آش، می‌توانید مقداری ماست را به آن اضافه کنید و بگذارید تا برای چند دقیقه با سایر مواد ترکیب شود و به آش عطر خوبی ببخشد.

آموزش پخت آش شله قلمکار بدون گوشت

به جای استفاده از گوشت در تهیه آش شله قلمکار، می‌توانید از عصاره طعم‌دهنده گوشت استفاده کنید. این روش به شما امکان می‌دهد که بدون استفاده از گوشت، طعم خوشمزه آش را حفظ کنید. برای تهیه عصاره طعم‌دهنده گوشت، می‌توانید به یک فروشگاه گوشت مراجعه کرده و آن را تهیه کنید. سپس این عصاره را به جای آب گوشت در دستور آش شله قلمکار اضافه کنید. با این روش، شما می‌توانید آش شله قلمکار را بدون استفاده از گوشت، با حفظ طعم خوشمزه و شیرین گوشت تهیه کنید.

راز خوشمزگی آش شله قلمکار

یکی از اصول برتر در تهیه آش شله قلمکار، تکرار مکرر هم زدن آش است. هر چه بیشتر آش را هم بزنید، طعم و طراوت بهتری به آش خواهید بخشید.
برای ایجاد رنگ قرمز تند در آش، می‌توانید آن را به مدت کوتاهی به نارمک پخت کنید تا رنگ قرمز آش کمی تندتر شود.
به منظور بهبود طعم آش شله قلمکار، می‌توانید از عصاره طعم‌دهنده گوشت به جای گوشت استفاده کنید. در صورت تمایل به استفاده از گوشت، بهتر است از گوشت گردن گوسفند استفاده کنید. در این صورت، گوشت را جداگانه سرخ کرده و پس از پخت، به آش اضافه کنید. همچنین، برای افزایش غلظت آش، می‌توانید گوشت سرخ شده از گوشت گردن را به آش اضافه کنید.
برای بهبود کیفیت طعم و رنگ آش، آش را حداقل ۶ تا ۷ ساعت روی حرارت قرار دهید. برای افزودن عطر و طعم ویژه، می‌توانید به آش مرزه نیز اضافه کنید. همچنین، برای تزیین آش، می‌توانید از پیاز سرخ شده استفاده کنید. برای این منظور، یک پیاز را خلال کنید و در یک قابلمه با روغن سرخ کنید تا به رنگ طلایی درآید، سپس به آش اضافه کنید.

مواد لازم برای پخت اش شله قلمکار

برای تهیه آش شله قلمکار، لازم است مواد زیر را آماده کنید:

سبزیجات شامل جعفری، شوید، گشنیز، اسفناج و پیازچه به میزان ۵۰۰ گرم

برنج به میزان ۱۰۰ گرم

نخود به میزان ۱۰۰ گرم

لوبیا به میزان ۱۰۰ گرم

عدس به میزان ۱۰۰ گرم

گوشت گوسفند به میزان ۵۰۰ گرم

پیاز بزرگ به مقدار ۳ عدد

ترخون خشک یا تازه به مقداری حدود یک مشت

زردچوبه، روغن، نمک و فلفل به میزان دلخواه

روش پخت آش شله قلمکار

در فرآیند تهیه آش شله قلمکار، ابتدا پیاز را خلالی خرد کنید و در حین تفت دادن، گوشت گوسفند را به آن اضافه کنید و مجدداً تفت دهید تا گوشت به طور کامل سرخ شود. سپس سبزیجات را به آش اضافه کنید و مجدداً تفت داده و کمی زردچوبه را هم به آن اضافه کنید. سپس آب را به آش بریزید و بگذارید تا گوشت و سبزیجات به طور کامل پخته شوند.

حبوبات را به غیر از عدس، از شب قبل خیس کنید و چند بار آب آنها را تعویض کنید و بگذارید تا بپزند. همچنین، عدس را جداگانه بپزید.

وقتی گوشت و سبزیجات پخته شدند، برنج را به آش اضافه کنید. در این مرحله، آش شما نزدیک به آماده شدن است و باید مدام آش را هم بزنید تا به طور کامل کش بیاید. اگر گوشتی در آش باقی مانده است، حتماً آن را خرد کنید.

در نهایت، نمک و فلفل را به آش اضافه کنید و طعم آن را بررسی کنید. با اینکه آش شله قلمکار غذای خوشمزه‌ای است، اما ممکن است نیاز به تنظیمات تندی، شوری یا ترشی داشته باشد، بنابراین می‌توانید با اضافه کردن تنظیمات اضافی به دلخواه خود، طعم آش را تغییر دهید.

چکار کنیم آش شله قلمکار کش بیاید

با توجه به زمان و صبر بسیاری که در هم زدن آش نیاز است، آن کش دار است. هر چقدر تعداد مواد آش بیشتر شود، آش به طور طبیعی بیشتر کش می‌کند. برخی افراد برای جلوگیری از کشیدن آش، از دستگاه میکسر استفاده می‌کنند و مواد را مخلوط می‌کنند و با گوشتکوب می‌کوبند تا آش کمتر کشیده شود. اما این روش ممکن است تغییراتی در قوام و ساختار آش ایجاد کند.

برای افزایش لعاب آش و کاهش کشیدگی آن، پس از پختن سبزی‌جات، می‌توانید دو قاشق آرد برنج و آرد گندم را با کمی آب جوش مخلوط کرده و به آش اضافه کنید و همزمان با هم بزنید. این کار باعث می‌شود آش لعاب بیشتری داشته باشد و کشیدگی آن را کمتر کند. اما باید توجه داشت که مقدار آرد اضافه شده مناسب باشد تا طعم و قوام آش تغییر نکند.

علاوه بر این، در این مرحله می‌توانید چند قاشق ماست را به آش اضافه کنید. ماست باعث ایجاد لعاب در آش می‌شود و طعم و کشیدگی آن را بهبود می‌بخشد. می‌توانید ماست را در آخرین مراحل پخت آش به آن اضافه کنید و مدتی بگذارید تا با مواد قل بخورد.

با استفاده از این روش‌ها می‌توانید آشی با لعاب و کشیدگی مناسب و طعم خوشمزه تهیه کنید. با تجربه و تلاش، می‌توانید مقدار مواد اضافی را به دلخواه خود تنظیم کنید تا به نتیجه‌ای مطلوب برسید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 13 آذر 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چلوگوشت و لینک مستقیم بلا مانع است.