;
نکات برنج کته و فوت و فن پخت برنج کته و سریع ترین روش پخت برنج کته - چلوگوشت
نکات پخت لبو + 17  ترفند برای پخت لبو که نمی دانید

نکات پخت لبو + 17 ترفند برای پخت لبو که نمی دانید

نکات پخت لبو نکات پخت لبو + ۱۷ ترفند برای پخت لبو که نمی دانید در سایت چلو گوشت.همه کسانی که لبو را دوست دارند به این نکته اعتراف می کنند که لبوهایی …

نکات پخت حبوبات و راه حلی برای پختن حبوبات دیرپز و ترفند زود پختن نخود

نکات پخت حبوبات و راه حلی برای پختن حبوبات دیرپز و ترفند زود پختن نخود

نکات پخت حبوبات پخت حبوبات مانند نخود، لوبیا، عدس و ماش از اهمیت بالایی برخوردار است و درست کردن آنها به درستی، به علت مزه خوبی که دارند و ارزش غذایی زیاد، …

نکات پخت کوکو سبزی و راز خوشمزگی کوکو سبزی خوشمزه چیست

نکات پخت کوکو سبزی و راز خوشمزگی کوکو سبزی خوشمزه چیست

نکات پخت کوکو سبزی نکات پخت کوکو سبزی و راز خوشمزگی کوکو سبزی خوشمزه چیست در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد. کوکو سبزی یکی از غذاهای …

نکات برنج کته

فوت و فن پخت برنج کته نی نی سایت برنج کته مجلسی طرز تهیه برنج کته برای دو نفر سریع ترین روش پخت برنج کته سفید شدن برنج کته به ازای هر پیمانه برنج چقدر آب در پلوپز طرز تهیه برنج کته مثل برنج آبکش طرز تهیه برنج کته در رستوران

آب کردن برنج

اولین کار در تهیه برنج کته این است که باید بدانید چگونه برنج را بخیسانید.برای این کار کافی است که چند بار برنج را بشویید تا هم لعاب دار شود و هم اینکه وقتی که پخته می شود به هم نچسبد.این کار باعث می شود که بعد از پخت مشاهده کنید که برنجتان سفید و خوشرنگ می شود.

نکته مهم این است که اگر از برنج هندی استفاده می کنید ۲۰ دقیقه و اگر از برنج ایرانی استفاده می کنید ۱۰ دقیقه در آب بخیسانید.برنج هندی مقاومت بیشتری دارد و از آب ولرم استفاده کنید نه گرم تا برنج شما وا نرود.

در این مرحله نیازی نیست که به آب و برنج نمک هم اضافه کنید چون زمان آن بسیار کوتاه است.توجه داشته باشید که برای پخت برنج باید از قابلمه ای استفاده کنید که سه برابر حجم برنج جا داشته باشد تا برنج شما شفته نشود.

جوشاندن برنج

در این مرحله ابتدا برنج را کف قابلمه صاف کنید و انگشت خود را روی سطح برنج قرار دهید ، سپس یک بند انگشت آب بالای سطح برنج برای برنج ایرانی و یک و نیم بند انگشت آب برای برنج هندی باید روی سطح برنج را بگیرد.

حالا وقت ان است که نمک و روغن را به قابلمه اضافه کنید.حسن اضافه کردن نمک در این مرحله این است که باعث می شود که برنج بیشتر جوش بخورد و وا نرود.

اضافه کردن روغن هم باعث می شود که دانه های برنج به هم نچسبند.روغن را زیاد نریزید و به اندازه بریزید چون زیاد ریختن روغن نتیجه عکس می دهد و باعث می شود که برنج شفته شود.

مقدار مناسب نمک و روغن

مقدار نمک مورد نیاز برای پخت کته به این صورت است که به ازای هر دو پیمانه برنج یک قاشق مربا خوری سر خالی نمک معمولی باید به قابلمه اضافه کنید.

مقدار روغن مورد نیاز هم به این صورت است که به ازای هر پییمانه برنج باید نصف قاشق غذاخوری روغن به قابلمه اضافه کنید.

بعد از این مرحله باید قابلمه را روی شعله ای که نه نسبت به قابلمه کوچک است و نه بزرگ قرار دهید و حرارت را زیاد کنید تا آب به جوش بیاید.وقتی که شروع به جوشیدن کرد باید حرارت رو متوسط رو به کم کنید به عبارتی دو برابر شعله ای که موقع دم کشیدن برنج قرار می دهید.

وقتی که آب برنج تمام شد و حفره هایی در برنج ایجاد شد باید برنج آماده دم گذاشتن شود.در این مرحله حدودا نصف فنجان آب کف قابلمه می ماند.

توجه داشته باشید که وقتی برنج در حال جوشیدن است یا خیلی کم به هم بزنید یا اصلا به هم نزنید تا برنج شفته نشود.

اگر برنج خوب قد نکشیده بود یا مغز آن سفت بود باید نصف فنجان آب داغ به برنج اضافه کنید.توجه داشته باشید مغز برنج کته به هیچ وجه نباید خیلی نرم باشد چون در حین پخت وا می رود و شفته می شود.

فوت و فن پخت برنج کته نی نی سایت برنج کته مجلسی طرز تهیه برنج کته برای دو نفر سریع ترین روش پخت برنج کته سفید شدن برنج کته به ازای هر پیمانه برنج چقدر آب در پلوپز طرز تهیه برنج کته مثل برنج آبکش طرز تهیه برنج کته در رستوران

دم گذاشتن برنج کته

در این مرحله برنج را در وسط قابلمه مانند تپه جمع کنید و با کف کفگیر چند حفره در برنج ایجاد کنید تا برنج بهتر دم بکشد.روی در قابلمه دم کنی قرار دهید و حدود بیست دقیقه زمان دهید تا به آرامی برنج پخته شود.بعد از دم کشیدن اگر بلافاصله می خواهید در ظرف بریزید به آرامی این کار را کنید.

نکات مهم برای برنجی که زود شفته می شود

در مرحله جوشاندن برنج توجه داشته باشید که نباید بیشتر از یک بند انگشت آب در قابلمه بریزید.توجه داشته باشید که موقع جوشیدن برنج آن را به هم نزنید و آن را آب نکنید تا بخیسد و بعد از شستن آن را بجوشانید و موقع دم گذاشتن آب خیلی کمی کف قابلمه باشد.

برتری برنج کته به برنج آبکش چیست

برنج کته طعم و عطر بهتری دارد و آبکش کردن برنج باعث می شود که ویتامین B  برنج یک سوم شود.از نظر کالری با هم برابر هستند ولی ویتامین های برنج کته خیلی بیشتر از برنج آبکش می باشد.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 3 فروردین 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چلوگوشت و لینک مستقیم بلا مانع است.