;
نکات پخت پفیلا و راز و رمز پفیلای بیرون و علت سفت شدن پفیلا - چلوگوشت
نکات پخت کباب چنجه و نکاتی برای برای ترد شدن گوشت کباب چنجه

نکات پخت کباب چنجه و نکاتی برای برای ترد شدن گوشت کباب چنجه

نکات پخت کباب چنجه نکات پخت کباب چنجه : چنجه یکی از معروف‌ترین غذاهای گوشتی است که از منطقۀ غرب آسیا و عمدتاً ایران به وجود آمده و پس از گذشت زمان …

نکات پخت مربای سیب و راز خوشمزگی مربای سیب خانگی و خوشمزه

نکات پخت مربای سیب و راز خوشمزگی مربای سیب خانگی و خوشمزه

نکات پخت مربای سیب نکات پخت مربای سیب و راز خوشمزگی مربای سیب خانگی و خوشمزه در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد. مربای سیب، با تنوع …

نکات پخت آبگوشت گندم و راز خوشمزگی آبگوشت گندم خانگی

نکات پخت آبگوشت گندم و راز خوشمزگی آبگوشت گندم خانگی

نکات پخت آبگوشت گندم نکات پخت آبگوشت گندم و راز خوشمزگی آبگوشت گندم خانگی در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب از سایت آشپزی ما مورد توجه شما قرار گیرد. آبگوشت گندم، یکی از غذاهای خوشمزه …

نکات پخت پفیلا

علت سفت شدن پفیلا طرز تهیه پفیلای بازاری طرز تهیه پفیلا گوجه ای درست کردن پفیلا در قابلمه نی نی سایت طرز تهیه پفیلا نمکی طرز تهیه پفیلا با ذرت خیس کرده فیلم درست کردن پفیلا در قابلمه طرز تهیه پاپ کورن با آب

برای خوشمزه شدن پفیلا نکاتی را باید بدانید که در یان مطلب همه انها را به شما یاد می دهیم.برای افزایش خوشمزه شدن پفیلا، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

استفاده از تنوع در مواد افزودنی: برای افزایش خوشمزه شدن پفیلا، می‌توانید از تنوع در مواد افزودنی استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از گوشت چرخ‌کرده، قارچ، پیاز، سیر، فلفل دلمه‌ای، گوجه‌فرنگی و … استفاده کنید.

استفاده از ادویه‌ها: استفاده از ادویه‌های مختلف مانند فلفل سیاه، زعفران، نعناع، جعفری، آویشن، سرخ کردنی، زیره، کره، ماست، گردو، فلفل قرمز و … می‌تواند به پفیلا طعم و مزه متنوعی بدهد.

استفاده از پنیر: پنیر، یکی از مواد خوشمزه و مورد علاقه بسیاری از افراد است که می‌تواند به راحتی به پفیلا اضافه شود و طعم آن را بهبود بخشد. می‌توانید از پنیر پارمزان، پنیر رومی، پنیر چدار، پنیر فتا و … استفاده کنید.

نگه داشتن حجم آب: برای افزایش خوشمزه شدن پفیلا، می‌توانید حجم آب را کمتر کنید و در طی پخت پفیلا، آب را زیادتر اضافه کنید تا پفیلا طعم و مزه بیشتری داشته باشد.

استفاده از سس: استفاده از سس مختلف نیز می‌تواند به پفیلا خوشمزه‌تر و جذاب‌تر بنظر برسد. سس‌های گوجه‌فرنگی، سس بی‌اندازه، سس مخصوص گوشت و … می‌توانند به پفیلا طعم و مزه متفاوتی بدهند.

پاپ کورن در قابلمه

برای تهیه پفیلا در قابلمه، نیازی به خیس کردن ذرت نیست. در عوض، می توانید در کمترین زمان ممکن، با تهیه پاپ کورن، خود را راضی کنید. تنها مواد لازم شامل ذرت خشک، نمک و کمی روغن (حدود یک یا دو قاشق غذاخوری برای چرب کردن کف قابلمه) هستند. برای تهیه پاپ کورن در قابلمه، توصیه می کنم فقط از قابلمه رویی استفاده کنید، زیرا آن سریع داغ شده و دمای آن بالا می رود. با این حال، پفیلا در قابلمه یا ماهیتابه رویی بازتر می شود. با استفاده از قابلمه استیل، ذرت های پاپ کورن به خوبی باز نمی شوند و قابلمه چدن هم بهترین گزینه نیست.

قابلمه را روی حرارت قرار دهید و حدود ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری روغن در ته قابلمه بریزید تا ته قابلمه چرب شود. سپس دانه‌های ذرت را در ته قابلمه پخش کنید، اما به گونه‌ای که روی هم قرار نگیرند تا همشون به یک اندازه حرارت ببینند. اگر مقدار بیشتری پفیلا درست کردید، از یک قابلمه بزرگتر استفاده کنید.

در این مرحله به ذرت ها نمک ندهید، چرا که نمک ها به ذرت بو داده نمی چسبند و ته ظرف باقی می مانند. سپس حرارت گاز را متوسط کنید و درب قابلمه را کاملاً چفت نکنید، بلکه نیم باز باشد. درب قابلمه باید حدود یک سر انگشت باز باشد تا بخار نگیرد و پفیلا تر نشود. همچنین، می توانید روی قابلمه بجای در، یک عدد آبکش رویی قرار دهید.

در زمان درست کردن پفیلا خانگی، اگر درب قابلمه را ببندید، داخل قابلمه بخار می گیرد و ذرت ها به خوبی باز نمی شوند. بهتر است درب قابلمه را نیم باز نگه دارید.

برای باز شدن ذرت‌ها، معمولا حدود ۴ الی ۶ دقیقه زمان نیاز است تا صدای ترکیدن ذرت‌ها بلند شود. در این مرحله، پیشنهاد می‌شود درب قابلمه را برندارید زیرا پفیلاها ممکن است به بیرون پرتاب شوند.

وقتی صدای ترکیدن ذرت کم شد، قابلمه را کمی تکان دهید تا تمامی ذرت‌ها به طور کامل باز شوند و سپس شعله‌ی آتش را خاموش کنید. اگرچه اهمیت دارد که توجه کنید که هنگامی که صدای ترکیدن ذرت قطع شد، باید سریعاً شعله‌ی آتش را خاموش کنید تا پفیلاها نسوزند.

در نهایت، پفیلاها را در یک سینی بریزید و با استفاده از نمک پاش، نمک بریزید.

نکات طلایی پخت پاپ کورن

در هنگام پخت پاپ کورن، بهتر است حرارت را کم یا زیاد نکنید. تنها چند بار قابلمه را تکان دهید تا همه ذرت‌ها به طور کامل باز شوند و نسوزند. همچنین، پیشنهاد می‌شود در حین باز شدن ذرت‌ها، درب قابلمه را باز نکنید زیرا پفیلاها ممکن است به بیرون پرتاب شوند.

در صورتی که پاپ کورنی که درست کرده‌اید خوب باز نشد یا سفت بود، احتمالاً مشکل از ذرت است. در صورتی که ذرتی که استفاده می‌کنید خشک یا کیفیت ضعیفی داشته باشد، پفیلاها به طور کامل باز نمی‌شوند.

برای آماده‌سازی ذرت، بهتر است آن را در پاکت یا ظرف سربسته در یک محیط خشک و خنک نگهداری کنید تا رطوبت نگیرد و در زمان تهیه پفیلا به طور کامل باز شود.

نکات پخت پفیلا فلفلی و گوجه ای

برای طعم دار کردن پاپ کورن، می توانید از انواع ادویه و به ترتیب سلیقه خود استفاده کنید. برای مثال، می توانید از پودر گوجه فرنگی، فلفل سیاه، پاپریکا، سیر و پیاز پودر استفاده کنید. برای این کار، می توانید ادویه های مورد نظر را در یک ظرف مخلوط کنید و در آخر با نمک به پاپ کورن اضافه کنید. همچنین می توانید پس از اضافه کردن نمک به پاپ کورن، ادویه های مورد نظر را روی آن بریزید و آن را به طور ملایم با هم مخلوط کنید تا طعم دلخواهتان را به پاپ کورن ببخشید. همچنین می توانید از روغن گیاهی به جای روغن حیوانی برای پخت پاپ کورن استفاده کنید تا طعم بهتری به آن ببخشید.

علت سفت شدن پفیلا طرز تهیه پفیلای بازاری طرز تهیه پفیلا گوجه ای درست کردن پفیلا در قابلمه نی نی سایت طرز تهیه پفیلا نمکی طرز تهیه پفیلا با ذرت خیس کرده فیلم درست کردن پفیلا در قابلمه طرز تهیه پاپ کورن با آب

نکات پخت پفیلا سرکه ای

طرز تهیه پفیلا سرکه ای بسیار ساده است. در ابتدا، پفیلا ساده را با روشی که در بالا توضیح داده شده است، آماده کنید.

سپس با توجه به مقدار پفیلایی که دارید، روی پفیلاهای هنوز داغ قاشق قاشقی سرکه بریزید و آنها را بهم بزنید تا مخلوط شوند. بعد از اینکه سرکه به همه پفیلاها رسید، آنها را در فر داغ چند دقیقه قرار دهید تا رطوبت گرفته شوند. اگر فر ندارید، پفیلاهای سرکه ای را در قابلمه یا ماهیتابه قرار داده و روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید. برای مثال، آنها را روی آب کتری در حال جوشیدن قرار دهید تا رطوبت آنها برود. در این حین، درب قابلمه باز باشد و هر چند دقیقه یکبار پفیلاها را بهم بزنید.

خواص بی نظیر پاپ کورن

پفیلا، یک میان وعده سالم و پرانرژی است که مقدار آهن موجود در آن از اسفناج و تخم مرغ بیشتر است. این خوراکی فاقد گلوتن است و به روند ساخت استخوان و رفع کمبود آهن در کودکان کمک زیادی می کند. علاوه بر این، پفیلا و پوست آن دارای آنتی‌اکسیدان‌های مفیدی به نام پلی‌فنل‌ها هستند که در مبارزه با رادیکال‌های آزاد در بدن موثرند. این خوراکی به همین دلیل برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و آسیب‌های سلولی مفید است. پفیلا همچنین دارای فولیک اسید است که در غذاهایی همچون برنج، جو، لوبیا و دیگر دانه‌های کامل یافت می‌شود و موجب جلوگیری از پیری و زیبایی پوست می‌شود. این خوراکی دارای پروتئین و فیبر زیادی است و برای کنترل اشتهای کاذب بسیار مفید است. به دلیل داشتن فیبر بالا، مصرف پفیلا به احساس سیری بیشتر و کاهش احتمال خوردن خوراکی‌های غیرسالم کمک می کند. سه فنجان پفیلا حدود ۹۳ کالری دارد که در مقابل خوراکی های مشابهی مانند چیپس و پفک، بسیار کم کالری تر و سالم تر است.

نکات پایانی

وقتی ذرت در حال باز شدن و ترکیدن است، می‌توانید با باز گذاشتن در قابلمه، بخار پاپ کورن را آزاد کنید تا پاپ کورن تردتر شود.

همچنین، اگر در هنگام ذوب شدن کره، صبر کنید تا کمی قهوه ای شود، طعم کره‌ای قوی‌تری به پاپ کورن داده خواهد شد.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 فروردین 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چلوگوشت و لینک مستقیم بلا مانع است.