;
خواص حدیث کسا و نزول رحمت و آمرزش خداوند در آخرت و استجابت دعا - چلوگوشت
خواص خرمالو برای پسر دار شدن و سرماخوردگی و دیابت و خواص کلاهک خرمالو

خواص خرمالو برای پسر دار شدن و سرماخوردگی و دیابت و خواص کلاهک خرمالو

خواص خرمالو خواص خرمالو برای پسر دار شدن و سرماخوردگی و دیابت و خواص کلاهک خرمالو در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. خرمالو یک میوه خوشمزه و سالم است …

خواص گندم برای پوست و سنگ صفرا و لاغری و سلامت زنان و روده ها

خواص گندم برای پوست و سنگ صفرا و لاغری و سلامت زنان و روده ها

خواص گندم خواص گندم برای پوست و سنگ صفرا و لاغری و سلامت زنان و روده ها در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. مزاج گندم در طب سنتی به …

خواص هسته خرما در طب سنتی برای قلب و پوست و مو و سنگ کلیه و لاغری

خواص هسته خرما در طب سنتی برای قلب و پوست و مو و سنگ کلیه و لاغری

خواص هسته خرما خواص هسته خرما در طب سنتی برای قلب و پوست و مو و سنگ کلیه و لاغری در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد. هسته خرما در …

خواص حدیث کسا

بهترین زمان خواندن حدیث کسا خواندن حدیث کسا در خانه خواص عجیب حدیث کسا نی نی سایت خواص حدیث کسا برای ازدواج خواص حدیث کسا برای بیماری کیا از حدیث کسا حاجت گرفتن بالاترین نذر حدیث کسا اسرار حدیث کسا

خواص حدیث کسا و نزول رحمت و آمرزش خداوند در آخرت و استجابت دعا در سایت چلو گوشت.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

روزی پیامبر اکرم (ص) در خانه ام سلمه، پوشش خود یا پارچه پشیمان را بر سر خود و بر سر امام علی (ع)، فاطمه زهرا (س)، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) انداخت و دعا کرد:

“خدایا، اینان اهل بیت و نزدیکان من هستند، هر گونه نجاست و پلیدی را از آنان دور کن و آنان را پاک بگردان.”

پس از این واقعه، جبرئیل (ع) نازل شده و آیه تطهیر یا آیه ۳۳ سوره احزاب به پیامبر محمد (ص) اعلام شد. امامان شیعه از این حدیث، که به عنوان حدیث کساء شناخته می‌شود، برای اثبات برتری خود در خلافت مسلمانان استناد کرده‌اند.

نزول رحمت و آمرزش خداوند

با توجه به فرمایش حضرت رسول اکرم (ص)، نقل حدیث کساء در مجلس‌های شیعیان و دوستان اهل بیت، منجر به نازل شدن رحمت خداوند و احاطه ملائکه بر آنها می‌شود.

در این مجالس، ملائکه از سوی خداوند بزرگ برای شیعیان درخواست آمرزش و مغفرت می‌کنند. همچنین، شرکت در این مجالس برای دوستان اهل بیت، غم، اندوه و ناراحتی را برطرف می‌کند.

رستگاری و سعادت در آخرت

با توجه به آثار و فضایل حدیث کساء که حضرت علی (ع) شنید، ایشان به رستگاری شیعیان و ائمه اطهار اعتراف کرد و دستیابی خود و آنها به سعادت را تأیید کرد.

این حدیث، با اثبات برتری و فضیلت حضرت محمد (ص)، امام علی (ع)، همسران و فرزندان ایشان و حقانیت امامان شیعه در خلافت مسلمانان، آنها را به سوی کمال الهی و رضایت خالق هستی هدایت می‌کند.

استجابت دعا

شرط اساسی برای قبولی دعا، تسلیم و تابعیت نسبت به اهل بیت (ع) است.

علاوه بر تأیید این شرط، خواندن حدیث کساء با توسل به پیامبر اکرم (ص)، حضرت فاطمه (س) و ائمه معصومین (ع) و قرار دادن آنها به عنوان واسطه در حضور خداوند، باعث برآورده شدن حاجات و آرزوهای مؤمنین و شیعیان می‌شود.

بسیاری از مراجع و علمای دینی هم توصیه می‌کنند که این حدیث را به منظور استجابت دعا به مردم بخوانند و بسیاری از افراد نیز برای به دست آوردن فرزند از آن بهره‌برداری کرده‌اند.

فواید حدیث کسا برای بیماران

مرحوم آیت‌الله العظمی بهجت، در زمان حیات خود به افراد توصیه می‌کردند که به منظور شفای بیماران، حدیث کساء را به صورت مکرر خوانده و عود را در جلسات خواندن دعا روشن کنند.

همچنین، آیت‌الله موحد ابطحی پس از درگذشت خود، در یکی از رؤیاهای خود به یک فرد توصیه کرد که برای شفای لکنت زبان فرزندش، حدیث کساء را در ۱۰ جلسه بخواند.

پس از انجام این دستور، فرزند این فرد بهبودی یافت و لکنت زبانش بهبود یافت. این موارد و موارد دیگر نیز نشانگر اعجاز خواندن حدیث کساء در بهبودی و شفای افراد مریض می‌باشد.

توجه ویژه امام زمان

آیت‌الله بهجت به دلیل اهمیت و عظمت حدیث کساء، اعتقاد راسخی به این موضوع داشتند که حضرت ولی‌عصر (عج) به طور ویژه به مجالس خواندن حدیث کساء اهتمام ویژه‌ای دارند.

این مرجع عالی قدر طی سال‌های بسیار طولانی به صورت دائم و گاهی همراه با خانواده، حدیث کساء را قرائت می‌کردند.

رفع بلا و گرفتاری

آیت‌الله بهاءالدینی در زمان بمباران قم با دریافت اشاره‌ای از حضرت فاطمه زهرا (س)، سفارش دادند که مجالس حدیث کساء در تمامی مساجد برگزار شود و اجرای این برنامه منجر به قطع بمباران شهر شد.

همچنین، آیت‌الله گلپایگانی در دوران جنگ تحمیلی، توصیه به مسئولان کشور در مورد توسل به حدیث کساء نمود.

بنابراین، با خواندن حدیث کساء و توسل به پنج چراغ هدایت و سایر ائمه معصومین، می‌توان در برابر خطرات و بلایا مانند دژی مستحکم قرار گرفت.

تقرب و نزدیکی به خداوند

در قرآن، خداوند انسان‌ها را به یافتن وسیله‌ای برای نزدیک شدن و تقریب به او فرمان می‌دهد.

خواندن حدیث کساء با واسطه‌گذاری حضرت محمد (ص) و ائمه معصومین (ع)، انسان‌ها را به سوی خداوند و ذات پاک او نزدیک می‌کند.

بنابراین، پدر آیت الله فاضل و بسیاری از علمای دینی به دلیل این اهمیت، به خواندن روزانه این حدیث تأکید می‌کردند.

نجات از گمراهی و انحرافات مذهب

حدیث کساء به‌عنوان منبعی برای تبار امامت و ولایت، راهنمایی می‌کند که جستجو و تحقیق در این تبار و وجود یا عدم وجود شاخه‌ها را مشخص می‌کند. این خصوصیات حدیث کساء از وقوع انحرافات و اختلافات مذهبی جلوگیری می‌کند.

تحقیق درباره امامت و ولایت و رسیدن به پیامبر خدا (ص) از طریق امام حسین (ع) و امام علی (ع) و میانجی‌گری حضرت فاطمه (س)، اثبات می‌کند که حدیث کساء الگویی کامل برای شناخت اهل بیت است.

اگر به این حدیث توجه شود، فرقه‌های مختلف مانند اسماعیلیه، واقفیه، زیدیه و کیسانیه هرگز شکل نمی‌گرفتند.

آشنایی با مرکز دایره ارتباط با آل عبا

حضرت فاطمه (س)، دختر پیامبر، همسر حضرت علی (ع) و مادر امام حسن (ع) و امام حسین (ع) است. او تنها شخصی است که با تمام آل عبا رابطه‌ای جدانشدنی دارد و مرکز دایره ارتباط با آل عبا در حدیث کساء است.

در حدیثی قدسی، خداوند اظهار می‌فرماید که خلقت پیامبر خدا و امام علی (ع) به دلیل وجود حضرت فاطمه است. نقش محوری حضرت فاطمه در عالم وجودی بیشتر مشخص می‌شود.

بنابراین، با خواندن حدیث کساء، افراد به مهمترین زن عالم هستی، یعنی حضرت فاطمه، توسل می‌کنند.

بهترین زمان خواندن حدیث کسا خواندن حدیث کسا در خانه خواص عجیب حدیث کسا نی نی سایت خواص حدیث کسا برای ازدواج خواص حدیث کسا برای بیماری کیا از حدیث کسا حاجت گرفتن بالاترین نذر حدیث کسا اسرار حدیث کسا

ثواب و پاداش عظیم

در اسلام و بر اساس آموزه‌های شیعه، مجالس حدیث و ذکر احادیث اهل بیت (ع) از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. حضور در این مجالس و شرکت در آنها به عنوان یک عمل پرفضیلت و پاداش بزرگ محسوب می‌شود. از طرفی، ذکر احادیث و معارف اهل بیت (ع) و دعا برای حضور و استفاده از ولایت و امامت آنها، برای مومنان اهمیت ویژه‌ای دارد و آنها را در مسائل خطیر و مهم یاری می‌کند.

در مجالس حدیث، عموماً احادیثی از اهل بیت (ع) بیان می‌شود و مومنان با شنیدن و درک این احادیث، نسبت به معارف و آموزه‌های اهل بیت (ع) آگاهی بیشتری پیدا می‌کنند. همچنین، در این مجالس، افراد معتقد به ولایت اهل بیت (ع) دعا می‌کنند و از طریق این دعاها، امیدوارند که با استدلال به دعاهای خاص اهل بیت (ع) و نیایش‌هایی که در حضور آنها انجام می‌دهند، بهره‌ای شرفی و معنوی برای خود به دست آورند.

بنابراین، شرکت در مجالس حدیث و شنیدن احادیث و معارف اهل بیت (ع)، همانند دعا و نیایش در حضور آنها، می‌تواند به مومنان در مسائل خطیر و مهم یاری کند و پاداش بزرگ شرفیابی در حضور اهل بیت (ع) را برای آنها فراهم آورد.

یاد خداوند در مکان های مختلف

خواندن حدیث کساء و توسل به اهل بیت (ع)، باعث می شود که خداوند در مکان های مختلف ذکر شود.

این حدیث، به مومنان امکان می دهد تا حقانیت و خاصیت الهی بندگان پاک و خاص خدا را اعتراف کنند و با رضایت و خشنودی الهی ارتباط برقرار کنند. این ارتباط باعث تقویت رابطه مؤمنان با خداوند می شود و قدرت او را بهتر درک کرده و بندگانی که به او نزدیک هستند شناخت کنند. این حدیث و توسل به اهل بیت (ع) مسیری است که مؤمنان را به سوی خداوند هدایت می کند و در درک و فهم اصول و معارف اسلامی به آنها کمک می کند.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 30 تیر 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چلوگوشت و لینک مستقیم بلا مانع است.